Çocuklar Bu Etkinliği Çok Sevdi

Bu yıl 3.sü gerçekleştirilen Uluslararası Yunus Emre Günleri’nde çocuklar da unutulmadı. Forum Magnesia AVM arkasında kurulan platformlarda sevdikleri çizgi film karakterleri Niloya, Keloğlan ve Harika Kanatları izleyen minikler,  gönüllerince eğlendi.

3. Uluslararası Yunus Emre Günleri’nin son gününde minikler, sevdikleri çizgi film karakterleri Niloya, Keloğlan ve Harika Kanatlar’ı izleme fırsatı buldu. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü Forum Magnesia AVM arkasındaki açık alanda 13.00-19.00 saatleri arasında çizgi film karakterleriyle buluşan minikler, gönüllerince eğlendi. Etkinliklerin son gününde Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, minikleri yalnız bırakmadı. Başkan Amcalarını karşılarında gören minikler ise kendilerini unutmayan Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Güzel bir organizasyonu geride bıraktıklarını dile getiren Belediye Başkanı Çerçi, “Çocuklarımıza, gençlerimize Yunus Emre’yi tanıtmak, sevdirmek, medeniyetimize kazandırdıklarını anlatmak istiyoruz. Bu düşünceyle yola çıktık. Çok güzel etkinliklerimiz oldu. Çocuklarımızı da unutmadık. Sevdikleri çizgi film karakterlerini onlarla buluşturduk. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çocuklar çizgi film karakterlerinin müzikal gösterileriyle eğlenirken ailelerine de Yunusemre Belediyesi’nce gün boyu tavuklu pilav ve ayran ikram edildi.