Manisa’dan Türkiye’ye Birlik Mesaji

3. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında düzenlenen Ahmet Şafak konserine katılan binlerce vatandaş ve protokol Türkiye’ye birlik mesajı verdi. Oldukça yoğun ilginin olduğu konserin sonunda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ve MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, sahneye el ele çıkarak Türk Bayrağı açtı. Birlik ve beraberlik mesajları Manisalılar tarafından dakikalarca alkışlandı.

3. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında etkinlik alanında Ahmet Şafak konseri gerçekleştirildi. Yunusemre Belediyesi Etkinlik Alanında düzenlenen programa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve eşi Dr. Melek Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ve yönetimi, MHP İl Başkanı  Erkan Öztürk ve yönetimi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Yunusemre İlçe Emniyet Müdürü Mesut Doğan, Kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ve binlerce vatandaş katıldı. Ünlü Radyocular Erkan Koç ve Afrikalı Ali konser öncesinde okudukları şiirler ve sohbetleriyle Manisalılar’ı coşturdu. Radyocular gecede ayrıca sunuculuk yaptı. Ahmet Şafak konsere ilk olarak  “Yüreğinle Gel” isimli eserini okuyarak başladı. Şehitler için seslendirdiği “Ayyıldız Kolye” dinleyicileri duygulandırdı. “Gesi Bağları” isimli şarkıda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ile beraber zeybek oynayan Ahmet Şafak, konserde ayrıca davul resitali sundu. Konserin sonunda “Dağlar Yürür” isimli şarkının okunduğu esnada Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk ile beraber sahneye çıkarak Türk Bayrağı açtı. Başkan Çerçi ve Mersinli sahnede Rabia işareti yaparken, Öztürk ise aynı anda Bozkurt işareti yaptı. Konserin başından sonuna kadar birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konserde yaptığı açıklamada  “Yunus Emre’yi anma programlarının bugün son günü. Son programda Ahmet Şafak yerli ve milli bir sanatçı olduğunu bir kez daha gösterdi. Bütün enerjisini millet için, vatan için harcayan böyle sanatçılarımızın sayısını Rabbim arttırsın. Biz Yunusemre Belediyesi olarak sanatçılarımızı her daim destekleyeceğiz. Ancak tek şartımız var. Bu sanatçılar yerli ve milli hassasiyetlere sahip olacak. Tıpkı Ahmet Şafak kardeşimiz gibi... Dün sahne alan Uğur Işılak kardeşimiz de bu anlayışa sahip sanatçılardan birisiydi” dedi.

Sanatçı Ahmet Şafak ise konserin sonunda yaptığı açıklamada halktan alınan ilham ile bugünlere geldiklerini vurgulayarak, “Yunusemre’de olmaktan dolayı önce rabbimize hamdediyoruz. Bu buluşmayı sağlayan kıymetli Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi daim eylesin. Türk Milleti bölünmez bir bütündür. Türk Devleti tarihten yarına, geçmişten geleceğe doğru güçlü adımlarla yürümüş, bundan sonra daha da güçlü şekilde kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Bu kutlu yürüyüşünü hiçbir güç engelleyemeyecektir. Bayrağımızın gölgesinde, Rabbimizin inayetinde bu millet şüphesiz devletimizin gücünü dosta düşmana hissettirecektir. Bu koca dünyada mukadderatını devletine bağlayan ikinci bir millet yok! Dolayısıyla devlet-millet el ele yürüyoruz geleceğe” şeklinde konuştu. Konserin sonunda Başkan Çerçi, ünlü radyocular Erkan Koç ve Afrikalı Ali ile Ahmet Şafak’a çiçek ve tablo takdim etti.