Uluslararası Yunus Emre Günleri Sergi Açılışlarıyla Başladı

Yunusemre Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü düzenlediği Uluslararası Yunus Emre Günleri başladı. Birbirinden anlamlı ve güzel etkinliklerden oluşan organizasyon kapsamında Kültür Sitesi Lale Salonu Fuayesi’nde Türk İslam Sanatları Sergisi ile Adilcevaz Baston ve Asa Sergisi açılışı törenle gerçekleştirildi.

Ünlü Türk Düşünürü Yunus Emre’nin öğretilerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla Yunusemre Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Uluslararası Yunus Emre Günleri başladı. Organizasyonun ilk gününde Hat ve Tezhip eserlerinden oluşan Türk İslam Sanatları Sergisi ile Kardeş Belediye Adilcevaz’ın ahşap oyma baston ve asalarından oluşan Türk Ahşap Oyma Sanatı Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Dr. Melek Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Mustafa Dandin, İdris Avşar, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan,  İl Milli Eğitim Müdürü Receğ Dernekbaş, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve sanatseverler katıldı.

“ONUN ÖĞRETİLERİNİ GELECEK NESİLE AKTARMAK İSTİYORUZ”

Bu yıl da güzel bir program tertip ettiklerini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Başkan Çerçi 16-22 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyona Manisalıları davet etti. Başkan Çerçi yaptığı açılış konuşmasında, “Yunus Emre hazretleri kültürümüzde çok değerli bir şahsiyet. Dilimizi ve dinimizi öğreten geleceğe aktarılmasına vesile olan bir Allah dostu. İsmine yakışır bir şekilde onun ismini taşıyan bir belediye olarak bu organizasyonu 3 yıldır gerçekleştiriyoruz.  Bu yıl da çok güzel bir program yapıldı. Yunus Emre’nin ahlakı, felsefesi, hayata bakışı, medeniyet değerlerinin oluşmasındaki katkısı gençliğimize aktarmaya çalışacağız” diye konuştu.

AÇILIŞI BİRLİKTE YAPTILAR

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve açılış duasının ardından serginin açılışını davetlilerle birlikte yapan Başkan Çerçi, sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı. Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergi hafta sonuna kadar açık kalacak.